Op nog geen uur rijden vanaf Barcelona vind je wijngaarden, schitterende gezellige dorpen, prachtige architectuur, mooie stranden, veel gezelligheid, lekker eten en nog steeds diezelfde heerlijke Spaanse zon. Ik mocht het zelf ervaren en heb er volop van genoten. Reis je digitaal met me mee?
Ik startte mijn roadtrip met een lunch in het prachtige Sant Cugat del Vallès. Middenin dit dorp staat een oud marktgebouw dat ze verbouwd hebben. Nu zijn hier meerdere kleine restaurantjes in gevestigd waar je je lunch koopt en die je daarna heerlijk buiten op het terras op eet. Wat een goed begin van de rondreis!
De plek die de meeste indruk op mij gemaakt heeft, is Montserrat, het meest culturele, spirituele en religieuze symbool van Catalonië. De rit naar boven is al fantastisch. Eenmaal boven voel je een bijzondere sfeer en geniet je van mooie uitzicht over de omgeving. Binnen in de kathedraal kijk je je ogen uit. De rij is lang, maar het is een zeer bijzondere ervaring om de Zwarte Madonna te zien, voelen en ervaren. Een fantastische ervaring die je zeker niet over mag slaan!
Verder de binnenlanden in liggen vele wijngaarden en na de binnenlanden was het tijd voor de kust. Met 320 dagen per jaar zonneschijn, fijne stranden, een gezellig centrum, leuke winkels en volop restaurantjes is Sitges een leuke plek om te genieten van zon, zee en strand.
De roadtrip ben ik geëindigd bij het best bewaarde geheim van Antoni Gaudí; Colònia Güell. Wat een verrassing en inderdaad het best bewaarde geheim.
Kortom; wil je naar Barcelona, huur dan een auto en ga op ontdekking rondom de stad want Barcelona is zoveel meer!
Lees mijn volledige reisblog op https://www.travelcounsellors.nl/minke.smits/Profile-Blog/Barcelonaiszoveelmeer.